Szpilki niejedno mają imię!

Szpilki damskie to jeden z tych elementów ubioru, który w praktyce nie wychodzi z mody, ponieważ kobieta wygląda w nich atrakcyjniej, a dzięki temu jest pewniejsza siebie. Jeśli już uda się nauczyć swobodnego poruszania się na wyższym obcasie, to pole do wyboru jest bardzo duże, można znaleźć wersję praktycznie na każdą okazję – no, może poza wyprawą na Orlą Perć w polskich Tatrach.

Gruby obcas – większa wygoda

Szpilki na grubym obcasie cechują się przede wszystkim uniwersalnością, bowiem – co może być zaskakujące dla panów – dzięki temu, że zapewniają maksymalną stabilność obcasa, umożliwiają swobodne poruszanie się nawet na potencjalnie trudnym podłożu, jak choćby powierzchnia Starego Rynku, wyłożona kostką typu „kocie łby”. W tym ostatnim przypadku niezwykle łatwo jest „wpaść” i ugrzęznąć obcasem między kostkami. Przy grubym obcasie tego typu problemy możemy odłożyć na półkę. Dzięki temu, że cała sylwetka może poruszać się stabilniej, gruby obcas jest najbezpieczniejszą opcją zawsze wtedy, gdy nie wiadomo po jakim podłożu przyjdzie się poruszać. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku, gdy rozważamy czy założyć szpilki na słupku. Choć są nieznacznie mniej stabilne od szerokiego, płaskiego obcasa, to pod względem stabilności i wygody noszenia (zwłaszcza, gdy obcas nie jest wysoki) plasuje się w ścisłej czołówce do najlepszego wyboru na każdą okazję.

Elegancja na nogach

Szpilki eleganckie – jakie właściwie są? W zależności od okazji i przeznaczenia, różny krój sprawdzić się może inaczej. Lakierowane i błyszczące to strzał w dziesiątkę na wyjście wieczorowe, albo spotkanie o wyższym standardzie, wymagają jednak troski i uważnego sprawdzenia, bowiem na takich okazjach liczy się każdy detal. 

A kiedy jest gorąco…

Lato to nie tylko czas na sandały i plażowe klapki – w końcu przecież nie sprawdzą się na wyjście do opery, czy teatru. Szpilki odkryte palce mogą sprawdzić się zwłaszcza wtedy, gdy potrzebna jest elegancja i jednocześnie swoboda przepływu powietrza, jak to zwykle bywa, najłatwiej to docenić w trakcie upałów.

Dodaj komentarz