Pierwsze szpilki – kiedy i jakie? :)

Młoda, dojrzewająca kobieta szybko zaczyna interesować się modą, tym jak wyglądać dobrze i atrakcyjnie w oczach nie tylko rówieśników, ale przede wszystkim rówieśniczek. Rozgląda się za nowymi sposobami podkreślenia swoich atutów. Zgrabne nogi idealnie nadają się do tego, by je wyeksponować z pomocą wysokiego obcasa. A co lepiej, niż szpilki skórzane nadaje się do tego zadania?

Od czego zacząć

Dla nastolatki czółenka damskie skórzane to nie tylko coś nowego, ale także wyzwanie. A to dlatego, że szpilki ze skóry wymagają wprawy w noszeniu, gdyż nieumiejętne poruszanie się w nich może skończyć się bolesnym upadkiem, może nawet urazami. Z tego względu zaleca się, aby podczas przymierzania w sklepie szpilki czółenka dokładnie i ze spokojnie przetestować, najlepiej na stabilnym podłożu i przy asekuracji podczas pierwszych kroków, które zdecydowanie do łatwych nie należą.

Im wyżej, tym krócej

Obowiązuje prosta zasada mówiąca, że im wyższy obcas, tym krótsze powinno się robić kroki. Zwłaszcza w początkowej fazie poruszania się w nowym obuwiu. Nie nawykłe do tego nogi, w szczególności u dojrzewającej, nastoletniej osoby, potrafią płatać figle i odmawiać posłuszeństwa. Przy tym warto zaznaczyć, że wyzwanie dla osoby chodzącej w szpilkach, jakim są schody, pozostanie wyzwaniem przez całe życie i zawsze będzie wymagać daleko idącej ostrożności i uważności. Skórzane szpilki pod tym względem są bardzo dobrym punktem wyjścia do nauki, zakup takich z niskim obcasem będzie świetnym wstępem do nabrania wprawy i praktyki. Po tym, jak już nabierze się pewności i swobody poruszania się, można sobie podnieść poprzeczkę i podwyższyć wysokość noszonego obcasa. 

Szpilki czółenka na imprezę

W trakcie dojrzewania jest mnóstwo okazji do zaprezentowania wdzięków kolegom i koleżankom, dlaczego zatem nie założyć świeżo „wytrenowanych” szpilek? Imprezy domówki, parapetówy, czy bale maturalne to zaledwie ułamek tego, gdzie można spędzić czas po szkole i zajęciach. W końcu tylko raz się żyje, prawda?

Dodaj komentarz