Kolorowe szpilki są łatwe w noszeniu :)

Kobieca szafa to takie specyficzne odkształcenie rzeczywistości, w którym znajdzie się miejsce na prawie wszystko. W końcu przecież nie może być tak, żeby było tylko jedno ubranie na wszystkie okazje, co to, to nie. Stylizacji musi być co najmniej kilka, najlepiej na wszystkie pory roku, a jeszcze lepiej, jeśli odzwierciedlają nastrój danego dnia. W tym rozległym miejscu jest jeszcze przestrzeń na jeden, bardzo istotny element garderoby: obuwie.

Wyjście wieczorowe? Spokojnie, wszystko jest pod kontrolą. Mam szpilki.

Czarne szpilki są prawie (to ważne, nie w każdych okolicznościach się sprawdzą) uniwersalne, niczym klasyczna „mała czarna”- czyli kiecka do wszystkiego. Jako dodatek do większości kreacji sprawdzą się bezbłędnie, lecz nie jest powiedziane, że za każdym razem konieczne są czarne. Alternatywą, zwłaszcza jeśli chodzi nam po głowie impreza, albo popularna domówka, są szpilki srebrne. Choć dobranie kreacji do srebrnych butów jest już nieco trudniejsze, to w sytuacji gdyby było potrzebnego coś wyskokowego, albo wręcz wskazana byłaby srebrna kolorystyka, jak choćby na Sylwestrowy wieczór, właśnie ten kolor będzie w sam raz. 

Na randkę, albo na spotkanie w kobiecym gronie

Zupełnie inny klimat mają szpilki czerwone. Czerwień to intensywny kolor i wiąże się z określonymi sugestiami, stad nie nada się na pewno na pogrzeb, rzadko do pracy, a już niekoniecznie na rozmowę o pracę. Czerwone szpilki idealnie sprawdzają się jednak, gdy potrzeba podkreślić zbliżoną kolorystykę stroju, albo zależy komuś na tak zwanym pierwszym wrażeniu podczas spotkania z płcią przeciwną. W połączeniu z krwiście czerwoną szminką efekt gwarantowany.

Z okazji bez okazji

W życiu zdarza się, że potrzeba znaleźć stylizację na wyjście tak po prostu do miasta, na spacer, albo na spotkanie ze znajomymi. Nie jest się wtedy aż tak ograniczonym dresskodem, można popuścić wodze fantazji. I w takiej sytuacji szpilki beżowe będą dobrym uzupełnieniem spokojnego, wyważonego ubioru,

Dodaj komentarz