Czym się kierować przy wyborze szpilek?

Zakup nowych butów na wybraną okazję może dostarczyć nie lada wrażeń, ale też może okazać się nie lada wyzwaniem, gdyby znalezienie odpowiednich szpilek okazało się trudniejsze, niż wcześniej mogło się wydawać. Super szpilki to nie tylko wygląd, ale też wygoda, a cały sekret tkwi w tym, aby w jednej parze udało się połączyć obie te cechy. W końcu co z tego, skoro szpilki damskie wyglądają obłędnie, skoro chodzenie w nich to najgorsza tortura, której nie życzyłoby się najgorszemu wrogowi?

Wygląd ma znaczenie

Nie ma co się czarować, głównym celem zakupu szpilek jest zdobycie takiej pary butów, która zrobi odpowiednie wrażenie. Muszą więc podobać się zarówno osobie kupującej, jak i potencjalnym obserwatorom – zwłaszcza tym płci męskiej. Na wybrane okazje i w zależności od tego co kto ma w szafie, dobiera się kolorystykę i detale, którym wielu szpilkom nie brakuje, a nie zawsze mogą współgrać z innymi dodatkami do garderoby. Dobieramy więc taki krój, fason i kolor, aby obuwie było dopełnieniem już posiadanych elementów ubioru.

Wygoda? A po co to komu?

Powiedzmy to jasno i wyraźnie: w szpilkach trzeba umieć chodzić. Kupienie i założenie szpilki na słupku, który ma wysokość przekraczającą tak zwany zdrowy rozsądek może nie tylko skończyć się ośmieszeniem, ale też tragedią i groźnymi urazami, jeśli ktoś nie ma wprawy i doświadczenia w poruszaniu się na wysokim obcasie. Im niższy obcas, tym mniej wysiłku trzeba włożyć w kolejne kroki i tym dłuższy dystans pomiędzy poszczególnymi krokami, co także przekłada się na tempo marszu. Jeśli istnieje potrzeba pokonania większej odległości w szpilkach, to założenie zbyt wysokiego może się okazać zgubne dla punktualności, bowiem aby nie zaliczyć spektakularnej wywrotki (i bolesnych potłuczeń, lub złamań), trzeba wziąć pod uwagę znacznie krótszą długość kroków, niż ma się w zwyczaju i w zwykłym obuwiu. Kolejna sprawa to kwestia przyzwyczajenia się nóg do noszenia szpilek. W końcu nie bez przyczyny mówi się, że wygodne są szpilki sandały, a szpilki buty są najbardziej wymagającym obuwiem.

Dodaj komentarz