Czy tanie buty mogą być dobre?

Przechodząc po mieście i przyglądając się reklamom można by się czasem złapać za głowę. Jak to możliwe, by obuwie było tak tanie i jednocześnie nie rozpadało się po pierwszym deszczu, albo jednym założeniu? Sama produkcja i jej koszty to jednak nie wszystko, co ma znaczenie jeśli chodzi o cenę produktu. Zatem dlaczego tanie szpilki są, no właśnie, tanie?

Koszty produkcji to tylko początek

Sama produkcja to zaledwie wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o koszty. Producent musi bowiem jeszcze zadbać o to, by jego produkt znalazł się na półkach sklepowych, osobno o to, by klienci wiedzieli, że taki produkt istnieje, oraz zapłacić tym, którzy jego produkty będą sprzedawać klientom. W skali mikro być może nie są to wielkie koszty, lecz wraz z rozwojem firmy, rozrostem i ekspansją marki coraz więcej pojawia się problemów po drodze. Dystrybucja, reklama, sprzedaż detaliczna – to wszystko trybiki wielkiej machiny korporacji produkującej odzież, lub obuwie. Zatem gdy z półki sklepowej bierzemy do ręki szpilki skórzane, najczęściej nie zdajemy sobie sprawy z tego, ile ludzi zajmuje się tym produktem i przez ile rąk wcześniej przeszedł. 

A może by tak zakupy w Internecie?

Ogromna machina dystrybucyjna to domena znanych, rozpoznawalnych i międzynarodowych marek. Sieci sklepów kosztują, trzeba wykładać na koszty utrzymania powierzchni wystawowej, zapłacić pracownikom, tego jest cała, długa lista. Na drugim końcu rynkowych szranków jest internetowy sklep online, który podobne produkty oferuje często po wielokrotnie niższych cenach. I już prosta kalkulacja pozwala docenić zalety takiego rozwiązania. Pieniądze zaoszczędzone na sieci dystrybucyjnej pozwalają znacząco obniżyć ceny produktów, tym samym tanie szpilki na platformie nie muszą być wcale kiepskiej jakości, a wręcz przeciwnie.

Super szpilki w super cenie

Czy to możliwe? Warto się o tym przekonać odwiedzając jeden z takich sklepów online, sprawdzając opinie o nim w sieci (na przykład portalu ceneo), a wreszcie robiąc zakupy i zaoszczędzając niemałe pieniądze.

Dodaj komentarz