Czółenka damskie nie muszą być nudne!

Damskie obuwie, zwłaszcza czółenka, po pewnym czasie mogą się „opatrzeć”, czyli po prostu wizualnie znudzić. Krój jest klasyczny i wpadający w oko, lecz noszony przez cały czas powszednieje. Czy to znaczy, że stają się nudne?

Klasyka się nie nudzi

Trzeba się naprawdę postarać, by klasyczne czółenka damskie czarne „zepsuć” i źle do nich dobrać resztę ubioru. Noszone codziennie stają się jednak czymś w rodzaju mundurka, w którym nie każda osoba będzie się dobrze czuła, tym bardziej jeśli stosuje metodę dostosowywania ubioru do własnej osobowości, albo służy jej do ekspresji przekonań. Dobrym przykładem są czółenka damskie na słupku. Wysoki obcas podkreśla kształtne łydki, jednocześnie całość wygląda stylowo i klasycznie.

Żeby życie miało smaczek…

Jednak gdy mamy ochotę na coś nowego, świeżego i zarazem nietuzinkowego, możemy się zdecydować na czółenka damskie skórzane z dodatkowym akcentem, ozdobą, albo tasiemkami. Z początku mogą wydawać się ekstrawaganckie, lecz każdy dodatkowy element wizualny – naturalnie, jeśli dobrany w rozmysłem i dobrym gustem – dodaje całości smaczku.

Inne kolory na inne nastroje

Kolejnym bardzo prostym zabiegiem zwiększającym wizualne urozmaicenie jest zabawa kolorami, wymiana barw. Czółenka damskie bordowe to tylko jeden z wielu przykładów dostępnych rozwiązań.  Są oczywiście w sklepach dostępne także inne kolory, lecz kolorystyka wymaga ostrożniejszego doboru pozostałych części garderoby i ostrożnego zestawiania, aby w ostatecznym efekcie całość wszystkich elementów współgrała ze sobą.  

Dodaj komentarz